Jsme specialisté na výrobu fitinků


V rámci automotive sektoru se zaměřujeme především na výrobu fitinků, což jsou komponenty pro klimatizační soustavy (HVAC) osobních i nákladních automobilů. Jedná se o díly, které ukončují rozvody (potrubí) klimatizační soustavy a spojují jednotlivé funkční komponenty klimatizace vozu (kompresor, kondenzátor, výparník ...).


Jak fitinky vyrábíme? 

Fitinky vyrábíme metodou třískového obrábění, podle technických specifikací dodaných zákazníkem ve formě výkresu nebo modelu. Vstupním materiálem pro výrobu fitinků jsou extrudované přesné profily ze slitin hliníku, díly je rovněž možné vyrábět z odlitků a výkovků. Ročně spotřebujeme na výrobu fitinků zhruba 1790 tun hliníkových profilů.

Hromadnou výrobu fitinků zajišťujeme na vysoce produktivních transferových strojích Hydromat od švýcarské společnosti Pfiffner, nebo pro středně velké série využíváme německé CNC obráběcí stroje Chiron. Náš provoz disponuje i dalšími technologiemi pro dokončovací procesy. Přečtěte si více o našem výrobním programu. V rámci naší společnosti jsme schopni zajistit také celou řadu povrchových úprav dle požadavků zákazníka.

Vyrobené fitinky prochází pečlivou vizuální kontrolou a důkladným měřením na 3D souřadnicových měřících strojích, prostřednictvím kterého ověřujeme požadované parametry jakosti. Součástí je také chemické čištění a odmaštění, fitinky pak dle požadavků klienta následně balíme do kartonových obalů, případně vratných plastových přepravek a následně expedujeme.

Proč fitinky od
CZ-AUTO? 

Ročně opustí naši výrobu více než 32,5 milionů kusů fitinků. Specializujeme na hromadnou výrobu, kterou jsme schopni realizovat ve velmi krátkém čase. 

V průběhu jednoho dne dokážeme vyrobit až 100 tisíc fitinků. Samozřejmě jsme schopni dodávat i středně velké nebo menší série.

Při výrobě fitinků nabízíme kompletní servis od výroby vzorků až po finální expedici. Máme zkušenosti s logistikou téměř po celém světě. 

Fitinky dodáváme zákazníkům do Evropy, Severní a Jižní Ameriky, ale také do Asie.

Fotogalerie našich fitinků

Jmenuji se Fitink a toto je můj příběh

Ahoj, jmenuji se Fitink a právě jsem se narodil. Nejsem sice nijak extra velký, ale zato mám spoustu brášků. Ročně nás totiž v CZ-AUTO vyrobí přes 32,5 milionů! Určitě nás najdete i ve svém auťáku. Jsme totiž důležitou součástí klimatizační soustavy každého motorového vozidla. Ukončujeme rozvody a spojujeme dohromady kompresor, kondenzátor, výparník a další komponenty klimatizace vozu. V podstatě díky nám celá soustava drží pohromadě.

Líbím se vám? Nakreslili o mně už také komiks, tak se můžete kouknout na celý můj příběh. Zjistěte, jak nás v CZ-AUTO vyrábí.