Historie

Značka CZ-AUTO je součástí CZ Group významné české strojírenské skupiny, která má více než osmdesátiletou historii a zkušenosti v oblasti obrábění. Prostřednictvím klíčové společnosti Česká zbrojovka a.s. se skupina zaměřuje především na výrobu ručních palných zbraní, které exportuje do 90ti zemí světa. 

Významnou součástí výrobního programu skupiny CZ Group jsou i dodávky pro automobilový a letecký průmysl a aktivity v oblasti všeobecného strojírenství, které jsou realizované prostřednictvím společností CZ-AUTO SYSTEMS a.s..

V oblasti leteckého průmyslu se pohybujeme již více než 45 let a řadíme se k předním českým společnostem s výrazným mezinárodním přesahem. 

Výroba leteckých převodovek byla v České zbrojovce zahájena v sedmdesátých letech minulého století. Obě převodovky, reduktor a skříň pohonu, byly součástí motoru M601, který byl využíván jako pohonná jednotka populárních českých letadel L-410 Turbolet. Převodovky procházely postupnou modernizací a staly se základem i pro modernizovaný motor H-80.

V oboru automotive se pohybujeme od roku 1999. Působíme jako Tier 2 dodavatel, který je certifikovaný pro automobilový průmysl.