Historie

CZ-AUTO SYSTEMS a.s. je od začátku roku 2020 součástí holdingu Česká zbrojovka Partners SE, pod který spadá také AIT Group - Advanced Industrial Technology Group a.s. Do té doby bylo CZ-AUTO jeden z výrobních úseků akciové společnosti Česká zbrojovka, která má již více než 80ti letou historii v oblasti obrábění a která se zaměřuje především na výrobu ručních palných zbraní, jež exportuje do více než 90ti zemí světa.

CZ-AUTO SYSTEMS se naproti tomu zaměřuje na automobilový a letecký průmysl a oblast všeobecného strojírenství. V leteckém průmyslu má společnost již více než 45 let zkušeností a řadí se v tomto odvětví k předním českým podnikům s výrazným mezinárodním přesahem.

CZ-AUTO SYSTEMS se v leteckém průmyslu zabývá zejména výrobou leteckých převodovek, která byla zahájena už v sedmdesátých letech minulého století. Převodovky, reduktor a skříň pohonu byly tehdy součástí motoru M601, který byl využíván jako pohonná jednotka populárních českých letadel L-410 Turbolet. Převodovky procházely postupnou modernizací a staly se základem i pro modernizovaný motor H-80.

V oboru automotive se značka CZ-AUTO pohybuje od roku 1999. Působí jako Tier 2 dodavatel, který je certifikovaný pro automobilový průmysl a který se specializuje na efektivní velkovýrobu speciálních hliníkových komponentů (fitinků) určených do klimatizací osobních a nákladních automobilů.