Vyrábíme špičková ozubená kola a hřídele

Ve výrobě ozubených kol, ozubených hřídelí a pastorků máme desítky let zkušeností. Naše výrobky dodáváme do leteckého a energetického průmyslu, kde jsou součástí složitých strojních zařízení (reduktory, převodové skříně, motory). I z těchto důvodů je výroba ozubených kol a hřídelí extrémně náročná na přesnost. 


Ozubení s přímými nebo šikmými zuby

Výrobní technologie je postavena na CNC soustružení, frézování ozubení odvalovacím způsobem, nebo CNC obrážením, dále pak s následným tepelným zpracováním a konečným finálním CNC broušením ozubení, a to buď ozubení s přímými, nebo šikmými zuby. 


Certifikace, oprávnění, členství

Naše společnost je certifikována podle evropských standardů a úzce spolupracuje s Úřadem pro civilní letectví v oblasti dodávek do leteckého průmyslu. Disponujeme oprávněním od Úřadu pro civilní letectví pro výrobu a opravy letecké techniky. Jsme také členem Svazu českého leteckého průmyslu. 


Důsledná kontrola jakosti

Kvalita použitých materiálů, pečlivý monitoring v průběhu celého výrobního procesu a následná důsledná kontrola každého výrobku je pro nás samozřejmostí. Každý z vyrobených dílů u nás prochází pečlivým kontrolním procesem. Pro tyto účely disponujeme vlastním specializovaným pracovištěm.  

Ozubená kola: Výrobní specifikace

Modul

1 - 7

Úhel sklonu zubu

+/- 45 

Průměr hlavové kružnice

320

Šířka ozubení

150

Délka dílce mezi hroty

430

Hmotnost dílce vč. přípravku

25 kg

Modifikace

podélná, příčná

Stupeň přesnosti

5 DIN 

Fotogalerie: Naše ozubená kola

Zajímá vás jak vypadají naše ozubená kola? Prohlédněte si naši fotogalerii. Naší specializací je zejména výroba ozubených kol s přímými a šikmými zuby a výroba ozubených hřídelí. 

Jak vyrábíme ozubená kola a hřídele? 

I když se to na první pohled nezdá, je tvar ozubeného kola v závislosti na jeho použití velmi složitý. Samotná výroba je proto poměrně složitým technologickým procesem, u kterého je klíčovým prvkem přesnost. I proto každý vyrobený díl prochází v CZ-AUTO náročným a propracovaným systémem měření a kontrol, pro který jsme vypracovali vlastní specializovaná pracoviště. Vzhledem k rozdílnému finálnímu užití ozubených kol se i jejich výroba liší v produktivitě, náročnosti na přesnost, na výši vstupních výrobních nákladů, ale také nárocích na speciální stroje. CZ-AUTO používá k výrobě ozubených kol a hřídelí s ozubením moderní technologie významných světových výrobců. Ozubená kola v CZ-AUTO vyrábíme především z oceli, dokážeme ale pracovat i s celou řadou jiných materiálů.


Broušení ozubení provádíme na bruskách odvalovacím způsobem. Tato velmi produktivní technologie umožňuje brousit ozubení osmi řízenými osami. Pracuje na principu plynulého broušení ozubení odvalováním, při současném tangenciálním pohybu obrobku. Moderní brousící zařízení produkuje ozubení ve vysoké kvalitě a přesnosti. Měření dílů je zajištěno na specializovaném pracovišti kontroly.

Máte zájem o ozubená kola? Kontaktujte nás!

Martin Hoza

Senior sales manager